Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Contract de inchiriere
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Contract de inchiriere

Un contract de inchiriere poate fi depus la finante de un cabinet notarial sau cabinet de avocatura,sau trebuie depus personal?
Daca va referiti la un contract de inchiriere al unui imobil care va apartine, acesta se inregistreaza la AFP-de care apartineti cu domiciliul-, de catre dvs, unde veti completa o declaratie( 220), in termen de 15 zile de la data incheierii contractului.

Actele necesare :
[ link extern ]

instructiuni de completare a declaratiei:
[ link extern ]